Działa na kota jak prześcieradło na byka. Sprawdzone metody zabezpieczania choinki

Choinka w domu może stać się świetną atrakcją dla rodzinnego zwierzaka, a zwłaszcza kota. Błyszczące ozdoby, migające światełka i zwisające łańcuszki wzbudzą duże zainteresowanie Twojego pupila. Jeden kot nonszalancko przechodzi obok drzewa, inny postanawia je chwycić. Jak chronisz swoją choinkę? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Foto: Shutterstock/ShineTerra

Gdzie powinna stać choinka?

Najważniejszą rzeczą jest wybór miejsca, w którym stanie choinka. Możesz spróbować umieścić go w rogu lub w pomieszczeniu, w którym Twój zwierzak spędza mniej czasu. Zmniejszy to szkody spowodowane przewróceniem się drzewa. Staje się również popularne mocowanie choinki do sufitu, dzięki czemu kot ma do niego ograniczony dostęp. Ważne, żeby był umieszczone na zewnątrz mebli, z którego zwierzę mogłoby na nie wskoczyć. Pomoże to zapobiec świątecznej katastrofie i zapewni Twojemu kotu bezpieczeństwo.

Jak chronić choinkę przed kotami? Wypróbowane i przetestowane sztuczki

Należy pamiętać o stabilności drzewa. O plastikowych stojakach możesz zapomnieć. Rozważ umieszczenie choinki w dużej, ciężkiej doniczce, której kot nie będzie w stanie przewrócić. Jeżeli jednak stoi w wodzie warto go zabezpieczyć. Niektórzy właściciele zwierząt również polecają przymocuj choinkę do ściany i umieść wokół niego zagrodę lub płot, aby odstraszyć zwierzę.

Nie zapomnij o dekoracjach. To nie jest żart

Bardzo ważny jest wybór odpowiednich dekoracji na choinkę. Lepiej zrezygnować ze szklanych ozdób, gdyż kot może sobie zrobić krzywdę rozbijając ozdobę. Nie zaleca się także kupowania przedmiotów pokrytych cekinami i brokatem, które mogą zatruć zwierzaka. Można je zastąpić przedmiotami plastikowymi i drewnianymi; będą znacznie bezpieczniejsze dla Twojego zwierzaka. A co z łańcuchami i girlandami? Zalecamy zawieszenie ich wyżej, aby kot nie mógł ich wyciągnąć ani się o nie zaczepić. poza tym dobrze schowaj kable świetlne, tak aby nie były łatwo dostępne dla kota. Kiedy jesteś poza domem, nie zostawiaj włączonego światła, które mogłoby „zwabić” zwierzaka.

Foto: Shutterstock/MW47

Lepiej, żeby kot się nie nudził

Zwierzak, który ma wystarczająco dużo atrakcji, nawet nie spojrzy na pięknie udekorowane drzewko. Kiedy jesteś w domu, dobrze jest spędzić dużo czasu na grze, aby Twój kot nie miał później siły na walkę z choinką. Ty również możesz odwróć jej uwagę smakołykami i zajmij ją czymś. Warto pomyśleć o nowych zabawkach, które będą dla niego ciekawsze niż drzewo. Na rynku dostępnych jest wiele produktów m.in. interaktywne produkty, którymi kot będzie się bawił godzinami pod nieobecność właścicieli. Gdy jednak widzisz, że Twojemu kotu nudzi się zabawka, warto ją wymienić.

Redakcja Pasja w Tobie.

Powiązane artykuły:

W tym roku nie będę wyjmować ozdób z pudełka. Choinkę dekoruję inaczej. „Warto, jest bardzo miło”.

Najlepsi przyjaciele kotów. Koty mają bzika na punkcie tych roślin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *