Czyste patelnie bez szorowania: Ci trzej pomocnicy wykonają pracę za Ciebie za kilka koron

Patelnia to sprawa wielofunkcyjna. Można na nim usmażyć jajka, podsmażyć cebulę, przygotować steki czy przygotować na nim sobotnie naleśniki. Wszystkie te pyszne rzeczy przyrządza się na oleju, nic więc dziwnego, że większość patelni jest tłusta, przypalona lub pełna resztek jedzenia po pracy. „Lubię smażone rzeczy, ale ich mycie zawsze mnie zniechęca” – przyznaje czterdziestoletnia Věra z Karwiny. I pewnie nie jest sama. Nikt nie lubi szorować przypalonych naczyń. Nie mówiąc już o tym, że spędza przy nim miłe chwile po obiedzie czy kolacji…

Źródło: YouTube

Ale nie ma takiej patelni jak patelnia

Na rynku dostępnych jest wiele patelni wykonanych z różnych materiałów. Istnieje obawa, że ​​stal nierdzewna ma wysoką przewodność i szybko się pali. Wręcz przeciwnie, tytan, żeliwo lub, jeśli wolisz, ceramika mogą być odpowiednimi specjalistami dla Twojej patelni. Można też spróbować „babcinego przepisu” na przypalenie smażonych potraw, który polega na dodaniu do oleju kilku plasterków surowej marchewki. Jeśli nie interesują Cię linie maryi, możesz również uzyskać poradę od naukowców. Niektóre badania twierdzą, że spalanie jedzenia (jeśli nie masz specjalnej patelni) zależy od ilości oleju. Im częściej go używasz, tym bardziej żywność będzie w nim „pływała” i nie spaliła się.

Pranie bez środków chemicznych

Jeśli jednak zdarzy Ci się przypalić patelnię, nie musisz się tym martwić. Dzięki naszej wskazówce możesz rozwiązać ten problem łatwo i szybko. Jak to zrobić: Najpierw zwilż patelnię i spróbuj za pomocą szpatułki usunąć jak najwięcej przypalonych resztek jedzenia. Następnie opłucz patelnię i przykryj jej dno mieszanką zrobioną z sody oczyszczonej i wody. Pozostaw tę „powłokę” na noc i rano wyczyść patelnię szczoteczką. Nasza wskazówka: Jeśli patelnia jest bardzo brudna, zastąp wodę w mieszance octem. Jest to bardziej energiczny środek czyszczący, który dodatkowo pochłania zapachy i dobrze dezynfekuje naczynia. Zarówno ocet, jak i soda są odpowiednimi roztworami do patelni, które są bardzo wrażliwe na zarysowania. Pamiętaj tylko, aby zamiast szczotki drucianej używać szczoteczki lub starej szczoteczki do zębów.

Kiedy nie ma już nic do zrobienia

Podczas mycia zatkanej patelni lub garnków można zastosować także procedurę polegającą na spryskaniu dna pojemnika środkiem do mycia naczyń. Następnie nałóż sodę oczyszczoną, sól kamienną i przykryj całą warstwę ręcznikami papierowymi. Delikatnie dociśnij „kompozyt” czyszczący palcami do pojemnika i na koniec delikatnie polej go octem stołowym. Aby substancje zadziałały dostatecznie należy dać im przynajmniej pół godziny. Po upływie określonego czasu wyjmij serwetki i wyczyść naczynia szczotką lub szczotką drucianą. Nie martw się, wszystko pójdzie gładko i po chwili Twoja patelnia będzie prawie jak nowa.

Powiązane artykuły

Źródła: www.radost-varit.cz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *