Czy liście Twojej zamiokuli żółkną i opadają? Dodaj łyżeczkę do wody i zalej, a odrodzi się na nowo

Zamiokulkas zamiolisty to roślina o charakterystycznych zielonych liściach. Kiedy zaczyna więdnąć, a jej liście opadają, blakną i zmieniają kolor, traci cały swój urok. Dlaczego zamiokulki żółkną? Przepis to domowa odżywka do zamiokulków.

Charakterystyczne soczyście zielone liście o skórzastej teksturze, mięsiste i podłużne, łatwe w uprawie i szybko rosnące – to zamiokulkas. Dlaczego liście żółkną? Jak można to naprawić? Chociaż jest to roślina uważana za odporną i opancerzoną, istnieją robaki, które prowadzą do więdnięcia. Podpowiadamy, jak tego uniknąć i na co uważać.

Zamiokulkas: dlaczego liście żółkną? Zamiollullas zamiolisty tych błędów nie wybacza

Dlaczego zamiokulki żółkną i więdną? Przyczyną jest zwykle niewłaściwa pielęgnacja. Na jakie błędy musisz uważać, jeśli marzysz o świeżej i zielonej zamiokulce? Podlewanie jest najważniejszą rzeczą, na co trzeba uważać. Zbyt obfite i częste podlewanie prowadzi nie tylko do więdnięcia cebul. Dlaczego liście żółkną i opadają? Może to być również przyczyną inwazja szkodników. Latem, jeśli słońce jest zbyt intensywne, na liściach mogą pojawić się plamy i przebarwienia.

Jeśli przyczyną jest nadmierne podlewanie, pozwól glebie wyschnąć. Jeśli gleba jest bardzo wilgotna, może być konieczne przeszczepienie zamiokulli. Podłoże sprawdzasz wbijając w nie wykałaczkę lub szpikulec, odczekujesz kilka sekund i wyjmujesz. Jeśli nadal jest mokry, poczekaj. Podlewaj zamiokulli dopiero po wyschnięciu wierzchniej warstwy podłoża. A co jeśli przyczyną są szkodniki? Odizoluj roślinę od innych, dokładnie sprawdź liście i używaj naturalnych sprayów, takich jak czosnek, drożdże lub płyn do mycia naczyń.

Domowa odżywka do zamiokulków. Ekologiczne i łatwe w przygotowaniu

Jeśli nie chcesz, aby liście żółkły, były intensywnie zielone, a roślina rosła bujnie i zdrowo, nie zapomnij o nawozach i domowych odżywkach. Zimą, gdy nasłonecznienia jest mniej, należy ograniczyć ich używanie do minimum. Jednak raz na kilka podlewań należy stosować wywar z żelatyny, która zawiera azot ważny dla prawidłowego i zdrowego wzrostu rośliny. Wzmacnia korzenie i liście, a przede wszystkim dzięki niemu zyskują piękną i intensywną barwę. Jak to przygotować? Łyżeczkę żelatyny rozpuścić w szklance gorącej wody i wymieszać. Pozostawić do ostygnięcia, a następnie rozcieńczyć wodą przegotowaną i destylowaną w stosunku 1:3 (3 szklanki). Podlewaj roślinę, uważając, aby jej nie przelać. To nie jedyne domowe jedzenie zamiokulki.

  • Nawóz słonecznikowy: Lekko zmiażdż niesolone i niesolone nasiona słonecznika w blenderze lub moździerzu. Posypać wierzch garnka i delikatnie wymieszać z wierzchnią warstwą podłoża.
  • Odżywka z pokrzywy: 1-2 torebki pokrzywy zalać gorącą wodą i pozostawić do zaparzenia. Gdy ostygnie, podlej zamiokulli i inne zielone rośliny.

Redakcja Pasja w Tobie.

Powiązane artykuły:

Wlać wodę i zalać zamiokulkas. Roślina szybko odzyskuje blask

Niezniszczalne korzenie, lawina zdrowych liści. Dwa składniki rozpoczynają zamiokulkas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *