Odłóż błyszczyki na przerwę: matowe szminki powracają i oto, jak je nosimy w tym roku

Trendy kosmetyczne na rok 2024 zapowiadają się znacznie bardziej kreatywnie. Choć nadal skupiamy się na pielęgnacji skóry i jak najbardziej naturalnej cerze, oczy i usta stają się nieco bardziej wyraziste. Początek roku zawsze niesie ze sobą nowe trendy, ale to też okres, w którym spodziewamy się powrotu starych i w tym sezonie szykujemy się na matowy look, ale w nieco innym wydaniu.

Pierwsze oznaki powrotu tego trendu widzieliśmy poprzez „cloud skin”, czyli aksamitnie matową taflę na twarzy, która wygląda jakbyśmy mieli filtr rozmywający i w odróżnieniu od matowych makijaży z połowy 2010 roku nie ma jednowymiarowy i suchy wygląd. Inaczej mówiąc, to połączenie świeżości i blasku z matowym wykończeniem.

Już wtedy można było przypuszczać, że trend ten z czasem rozprzestrzeni się na inne produkty dekoracyjne, dlatego część wizażystek zapowiada powrót matowych pomadek, tyle że w bardziej subtelnej i naturalnej wersji. Dlatego matowe odcienie nude przeżywają wielki powrót. W przypadku Byrdie wizażystka Dahlia Varner przewiduje, że będą noszone „Romantic Matte Lips”. W nadchodzącym roku będziemy świadkami wielu trendów w rozmytych, matowych ustach w romantycznych odcieniach różu i czerwieni. Aby uzyskać taki efekt, możesz delikatnie nałożyć matową pomadkę na wewnętrzną część ust i kontynuować rozcieranie w kierunku zewnętrznych kącików ust puszystym pędzelkiem. Ten sam efekt można osiągnąć palcami – wyjaśnia wizażystka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *