Wyczyść swój dywan za mniej niż euro. Wynik zaskoczy nawet Twoją teściową

Dodanie dywanu do pokoju może znacząco zmienić jego wygląd. Jednak z biegiem czasu, pomimo odkurzania, podłoga może szarzeć i wyglądać nieestetycznie. Jeśli chcesz odświeżyć włosie dywanu, nie musisz oddawać go do drogiej pralni. Za euro możesz wyczyścić swój dywan, aby wyglądał jak nowy.

Czyszczenie dywanów może wydawać się trudnym i czasochłonnym zadaniem. Z tego powodu materiał najczęściej trafia do pralni chemicznych, co nie tylko dużo kosztuje, ale może też skrócić żywotność włosa. Okazuje się, że łatwo i tanio możesz zadbać o swój dywan samodzielnie. Wszystko, czego potrzebujesz, masz już w domu.

Jak łatwo wyczyścić dywan?

Rozpocznij czyszczenie dywanu od jego dokładnego odkurzenia. Ten proces pomoże Ci pozbyć się wierzchniej warstwy kurzu, sierści i sierści zwierząt. Aby uzyskać lepszy efekt, możesz go dodatkowo dotknąć.

Aby odświeżyć i wyczyścić dywan, wystarczy soda oczyszczona. Rozprowadź go na włosach grubą warstwą i pozostaw na kilka godzin. Mocno zabrudzone miejsca natrzyj sodą oczyszczoną suchą gąbką. Obszary te pozostają również włączone przez dłuższy okres czasu.

Ważne jest, aby podczas czyszczenia nie chodzić po tkaninie. Po chwili odczekaj dokładnie odkurz dywan. Dywan będzie znacznie świeższy i czystszy. Soda oczyszczona dokładnie czyści wszystkie powierzchnie i działa antybakteryjnie. Dodatkowo pozbywa się wszelkich nieprzyjemnych zapachów, które mogły wydobywać się z tkaniny.

Jak usunąć plamy z dywanu?

Jeśli soda oczyszczona nie pomogła na większe zabrudzenia czy plamy, nic straconego. Możesz wykonać dodatkowe czyszczenie, do którego będziesz potrzebować nadtlenku wodoru. Preparat ten bez problemu radzi sobie z większością plam na włosach.

W tym celu należy namoczyć miękką bawełnianą ściereczkę w trzyprocentowym roztworze nadtlenku wodoru. Następnie delikatnie wetrzyj preparat w miejsce występowania plamy. Następnie całość odstawiamy na około 30 minut. Po tym czasie wytrzyj wybrane miejsce suchą, czystą szmatką lub osusz ręcznikiem papierowym. Dzięki temu prostemu sposobowi Twój dywan będzie wyglądał jak nowy.

Jeśli soda oczyszczona nie pomogła na większe zabrudzenia czy plamy, nic straconego. Możesz wykonać dodatkowe czyszczenie, do którego będziesz potrzebować nadtlenku wodoru.
Foto: Shutterstock/Ja Crispy

Jeśli jednak chcesz zastosować na dywanie nadtlenek wodoru, pamiętaj, że produkt może zmienić kolor. Z tego powodu może nie działać dobrze na ozdobach o ciemnych lub kolorowych włosach. Metoda będzie najbardziej odpowiednia do stosowania na jasnych lub białych powierzchniach.

Jak powinienem dbać o dywan?

Dywan należy regularnie pielęgnować. Włosy należy odkurzać przynajmniej raz w tygodniu. Oczyszczanie sodą oczyszczoną należy powtarzać przynajmniej raz w miesiącu. Robiąc to często, utrzymasz dywan w najlepszym możliwym stanie. Dzięki temu posłuży dłużej i będzie mógł służyć Ci przez wiele lat.

Redakcja Pasja w Tobie.

Powiązane artykuły:

Nasze babcie trzepały dywany zimą. Czy to naprawdę ma sens?

Wymieszaj te 4 składniki i posyp dywan. Będą wyglądać jak nowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *