Pszczelarz przestrzegał przed błędem, jaki każdy popełnia z miodem: Tylko taki sposób przyjmowania daje maksymalne efekty

Miód zawiera witaminy, minerały i aminokwasy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania komórek naszego organizmu. Przyjmując ją na czczo, jesteśmy w stanie zapewnić energię potrzebną nam na cały dzień. Istnieje jednak błąd, który popełnia prawie każdy, przed którym ostrzegał kiedyś Pavle Anđelković ze Stowarzyszenia Pszczelarzy w Belgradzie.

„Miód zawiera około 20 aminokwasów, aż 48 witamin i najlepiej jest go rozpuścić w ustach, aby gruczoły w jamie ustnej zaczęły już przyjmować te składniki. Miód w postaci płynnej ma wysoki ciężar właściwy, połkniesz go od razu i może to być ból brzucha, na pusty żołądek będzie ci ciężko” – powiedział i wyjaśnił, że powinniśmy przyjmować miód w możliwie stałej postaci.

„Miód w postaci skrystalizowanej przyjmuje się tak samo jak jedzenie, jak przeżuwany chleb. Nie można go tak połknąć, jest twardy i należy go trzymać w ustach jak najdłużej. Kiedy roztapia się go w ustach , nie ma żadnych problemów. A jeśli komuś bardzo przeszkadza miód, niech też rozpuści go w odrobinie ciepłej wody i wypije. W ten sposób żołądek przyjmie wszystkie ważne składniki” – powiedział Pavle Anđelković i podkreślił, jak dobry jest miód na zdrowie.

„Ma wszystkie pierwiastki. W miodzie jest wszystko, czego potrzeba, po dodaniu nektaru można się tym żywić. Ja i moja rodzina jadamy miód cały czas, mam sześcioro wnucząt od dwóch synów, wszyscy jesteśmy zdrowi i wokół nas w domu. Działa też profilaktycznie na różne schorzenia organizmu, nie bójcie się infekcji, jeśli użyjecie miodu” – powiedział.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *