Łatwy peeling pomarańczowy na trzy sposoby

Zimą, gdy ceny owoców cytrusowych nie są wysokie, wiele osób zaczyna polegać na tych owocach. Dlatego w koszykach większości kupujących można zobaczyć mandarynki, pomelo i pomarańcze. Ostatni z tych owoców dodaje się do sałatek owocowych, robi z niego pyszny sok i tak po prostu je. Ale nie każdy chce czyścić takie owoce cytrusowe. W końcu proces ten zwykle trwa dość długo. Dowiedz się już dziś, jak łatwo i bez wysiłku obrać pomarańczę.

Twoje palce nie będą pomarańczowe i lepkie od soku owocowego, a pod paznokciami nie będzie papki. Najważniejsze jest, aby zastosować jedną z trzech metod obierania pomarańczy, które pomogą szybko usunąć skórkę.

Jak łatwo obrać pomarańczę: trzy sposoby pracy

Sztuczka z mikrofalą

Istota triku jest prosta. Weź pomarańcze i włóż je do kuchenki mikrofalowej. Najpierw wykonujemy nacięcia w górnej części kory, aby nie pękły. Ustawiamy najwyższą moc. Podgrzewaj owoce przez 30 sekund (nie więcej!). Następnie wyjmujemy owoce z kuchenki mikrofalowej.

Dzięki temu trikowi z łatwością oddzielisz skórkę od miąższu, a także oczyścisz błony z owocu. Albedo – wewnętrzna biała warstwa skórki pomarańczy, która często nadaje cytrusom gorzki i nieprzyjemny posmak, bardzo szybko się złuszcza. Ponadto, stosując tę ​​​​metodę z kuchenką mikrofalową, jeśli zajdzie taka potrzeba, będziesz mógł znacznie łatwiej wycisnąć sok z owoców.

Metoda nożowa

Weź pomarańczę, którą należy obrać. Nacięcie wykonujemy pośrodku skórki, przesuwając się po całym obwodzie owocu cytrusowego. Włóż tępą łyżkę lub nóż pomiędzy skórkę owocu a miąższ. Następnie bardzo ostrożnie usuń skórę.

Metoda gorącej wody

Weź głębokie naczynie. Włóż do niego pomarańcze. Napełnij je ciepłą wodą. Płyn powinien całkowicie przykryć owoce cytrusowe. Pozostaw owoce na 5 minut w temperaturze pokojowej. Następnie wyciągamy je z wody. Czekamy 1 minutę, następnie obieramy pomarańcze rękami i cieszymy się, jak skórka łatwo oddziela się od miąższu.

Takie metody mogą kilkakrotnie uprościć proces obierania pomarańczy. Nawiasem mówiąc, metodę mikrofalową można zastosować nie tylko w przypadku tego owocu cytrusowego. Podstępne gospodynie domowe wysyłają także mandarynki do kuchenki mikrofalowej. Robią to jednak nie po to, aby przyspieszyć czyszczenie owoców, ale po to, aby były słodsze. Zmień kwaśne mandarynki w najsmaczniejsze przy pomocy kuchenki mikrofalowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *