Zalać ciepłą wodą i wlać do doniczki. To najlepsza domowa odżywka do palm

Pielęgnacja palmy w doniczce jest stosunkowo prosta, jednak często, zwłaszcza zimą, nasza roślina więdnie, a jej liście żółkną. Wtedy warto zastosować domową odżywkę, która nie tylko pobudzi palmę do wzrostu, ale także zadba o jej odporność i kondycję. Do przygotowania mieszanki wystarczy jeden owoc i woda. Dowiedz się, jak zrobić własny nawóz do palm.

Oprócz właściwej pielęgnacji palma w doniczce wymaga również regularnego nawożenia, aby wypuściła nowe pędy i pięknie się zazieleniła. Możemy w tym celu skorzystać z gotowych produktów ze sklepu lub skorzystać z własnej, taniej i ekologicznej odżywki, a do jej przygotowania wykorzystujemy tylko jeden owoc. Doradzimy Ci, jak samodzielnie możesz odżywiać palmę i dostarczać jej wszystkich niezbędnych minerałów.

Jak dbać o palmy w doniczkach?

Palmy w doniczkach mają swoje specyficzne wymagania pielęgnacyjne. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na prawidłowe umiejscowienie rośliny. Pamiętaj jednak, że to zależy od gatunku. Niektóre palmy kochają światło, inne zaś potrzebują bardziej rozproszonego światła.

Co więcej, musimy dopilnować, aby tak było rośliny odpowiednio podlewane. Palmy należy zraszać i obficie podlewać. Dopiero zimą powinniśmy ograniczać podaż wody. Wskazane jest również obsypywanie palmy co kilka tygodni.

Natomiast latem możemy wystawić rośliny na zewnątrz. Nie należy ich jednak od razu wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Na początku zaleca się umieszczenie palm w półcieniu, a dopiero później przeniesienie ich w bardziej słoneczne miejsca.

Wskazane jest również zapewnienie roślin odpowiedni podłoże. Jest wybór specjalistyczne podłoże pod palmy lub uniwersalną glebę, którą należy wymieszać z piaskiem i gliną. Poza tym powinna warstwa drenażu na dnie doniczki, co chroni korzenie przed stojącą wodą i późniejszym gniciem.

Chcesz odżywić swoje palmy? Użyj tego produktu

Potrzebują go także palmy w doniczkach regularne dostawy nawozów. Zapobiegnie to żółknięciu liści rośliny, a ponadto zaczną pojawiać się nowe pędy. Ponadto różne rodzaje składników odżywczych wspomagają wzrost palm i chronią je przed szkodnikami i pleśnią.

Nawozy można znaleźć w każdym sklepie ogrodniczym, ale możemy też zastosować prostą, domową metodę nakarmienia naszej palmy. Nam wystarczą skórka bananaktóre mają ogromny wpływ na kondycję roślin. Powodem jest to, że owoce są skarbnicą minerałów i związków organicznych, które dostarczają palmie cennego pożywienia. Banany są między innymi bogate w potas, wapń i fosfor, które odpowiadają za stymulację wzrostu naszych roślin doniczkowych.

Jak zrobić domowy nawóz bananowy do palm?

Przygotowanie tego domowego nawozu nie jest trudne, a oprócz wody i bananów nie potrzebujemy do niego niczego.

Aby przygotować tę pożywną mieszankę, musimy to zrobić Pokrój świeżą skórkę od banana, następnie włóż ją do pojemnika i zalej ciepłą wodą. Roztwór odstawić na 2 dni i po tym czasie rozcieńczyć wodą w stosunku 1:1. Taką odżywkę możemy stosować raz na 2 tygodnie.

Redakcja Pasja w Tobie.

Powiązane artykuły:

Wlej ten wywar na świątecznego kaktusa. Będzie dumny z kwiatów

Co można podlewać nawozem bananowym? Na pewno nie te rośliny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *