Nauczyciel na TikToku zademonstrował genialną sztuczkę polegającą na ożywieniu wyschniętych markerów, aby pisać jak nowe

Jak ożywić stare markery?

Ile razy kupowaliście pisaki i pisaki dla siebie lub swoich dzieci, by po kilku tygodniach dowiedzieć się, że ktoś zapomniał zamknąć pisaki i teraz są suche jak puszka. Z pewnością w dzieciństwie otwierałeś markery, więc wiesz, że za filcową końcówką ukryta jest przezroczysta plastikowa rurka z kolorowymi włóknami. Dopóki włókna są mokre, farba wsiąka w końcówkę i marker pisze.

Źródło: YouTube

Ulepsz sztuczkę z markerem według Myriam

Tę metodę ożywiania suchych markerów ulepszyła także Myriam Sandler, która pokazała na koncie @mothercould, jak łatwo zwilżyć każdy marker osobno, niezależnie od tego, czy potrzebny jest alkohol, czy woda. Myriam po prostu wlała płyn do nakrętki markera, włożyła go z powrotem i pozostawiła na jeden dzień, aby alkohol lub woda wniknęły do ​​markera przez filcową końcówkę.

Proste i praktyczne. Następnego dnia po prostu przetarła obszar wokół końcówki papierowym ręcznikiem i gotowe! Sztuczka szybko stała się popularna i jasne jest, dlaczego. To po prostu pasuje każdemu!

Pintereście

Przepraszamy, ale osadzona treść nie jest już dostępna.

Nie przeszkadzają Ci markery, a raczej połamane kredki?

A co z tymi woskami? Mają jeszcze jedną słabość. Jeśli są cienkie, zbyt łatwo się łamią, a paluszki małych dzieci nie są jeszcze w stanie utrzymać małych kawałków. A co z takimi resztkami wosków? Mamy i nauczyciele również znaleźli sposób na problem z woskowymi sztyftami. Ich zaletą jest to, że można je łatwo stopić.

Do wykonania nowych jednokolorowych lub tęczowych kredek woskowych potrzebne będą oczyszczone z papieru resztki połamanych kredek woskowych oraz foremka na kostki lodu lub forma do pieczenia o odpowiednim kształcie. Długie frytki są chyba najlepsze dla dziecięcych rączek, jednak nawet okrągłe kawałki wosku, serduszka czy inne kształty zadowolą dzieci, a maluchom nie będzie przeszkadzał ich kształt. Ważniejsze jest, aby rączka dziecka była w stanie utrzymać kredkę i nie złamać jej podczas mocnego bazgrania po papierze.

Wypełnij silikonową formę kawałkami wosku i włóż do kuchenki mikrofalowej na kilka minut. Czas nagrzewania zależy nie tylko od kształtu, ale także od kuchenki mikrofalowej. Dlatego należy sprawdzić proces rozpuszczania po krótkich okresach czasu. Po roztopieniu wyjąć formę. Nie próbuj zbyt szybko schładzać form woskowych. Lepiej poczekać dzień, aż całkowicie stwardnieją na zimnym parapecie lub w lodówce.

Powiązane artykuły

Źródła: pre-kpages.com, thecooldown.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *