Fryzjer słynnej hollywoodzkiej aktorki zdradził, jak łatwo utrzymać fryzurę przy każdej pogodzie

Zimowa sucha i często wietrzna pogoda nie jest idealna do utrzymania fryzury. Gdy tylko wyjdziemy na zewnątrz, zamiast ładnie ułożonych włosów, nagle na głowie pojawia się wróble gniazdo. Włosy są rozrzucone we wszystkich kierunkach lub wręcz przeciwnie, klepane po głowie. Niemniej jednak możesz podejść do tej sytuacji mądrze, ale musisz znać wskazówki, jak sobie z nią poradzić.

Źródło: YouTube

A co z fryzjerką Emmą Stone?

Bez wątpienia największe doświadczenie w utrwalaniu fryzur mają znani fryzjerzy gwiazd. Bardzo dobrze radzi sobie nie tylko z wiatrem, ale także z mgłą, deszczem, śniegiem i innymi często nieprzewidywalnymi warunkami. Na przykład Mara Rozsak, fryzjerka słynnej amerykańskiej aktorki Emily Jean „Emmy” Stone, zdobywczyni kilku nagród, w tym Oscara, dwóch Złotych Globów i nagrody BAFTA, ma duże doświadczenie i wie, jak postępować z włosami w ekstremalne warunki. Jakie są jej wskazówki?

Włosy potrzebują nawilżenia

Zdrowe włosy wymagają nawilżenia, gdyż właśnie w zimowe dni narażone są na działanie niskich temperatur, co prowadzi do ich nadmiernego wysuszenia i łamliwości. Podaruj im nie tylko odżywcze okłady, ale także maseczki i olejki. Dzięki temu włosy będą bardziej sprężyste i elastyczne, nie będą miały tendencji do wypadania z fryzury i psucia jej wyglądu.

Uważaj na wysokie temperatury

W ten sam sposób kondycjonuj włosy wyłącznie za pomocą urządzeń ustawionych na niską temperaturę i nie wahaj się zainwestować w nawilżacz powietrza. Wysokie temperatury zniszczą włosy i z biegiem czasu fryzura może nie być w ogóle opłacalna. Preferuj więc naturalne fryzury, gdy nie musisz w ogóle obciążać włosów obróbką cieplną.

Wstążki, gumki, opaski na głowę

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoją fryzurę przed złą pogodą, wybierz taką, którą umiejętnie zabezpieczysz oryginalną wstążką lub opaską. W ten sam sposób można też zastosować ciekawe gumki recepturki, ale zawsze takie, które są skręcone lub pokryte śliskim włóknem. Włosy można zaczesać w kok, kucyk lub zastosować różnego rodzaju warkocze.

Wyeliminuj produkty na bazie alkoholu

Unikaj używania produktów zawierających alkohol podczas zimnej i mroźnej pogody. Jeśli pogoda jest wilgotna i deszczowa, ich pozostałości we włosach twardnieją i obciążają je. Żadna fryzura nie będzie trwała długo, a ten stan niszczy włosy.

Powiązane artykuły

www.eonline.com, www.bio-medica.cz, www.i60.cz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *