Zamiast dodawać go do mięsa, rozsmarowałem w garażu ostrą paprykę. jestem spokojny

Martensy wyglądają niepozornie, a potrafią wyrządzić wiele szkód. Jeśli zauważysz ich obecność w pobliżu swojego domu, lepiej działaj szybko. Jak odstraszyć norkę? Okazuje się, że przydatne są pewne przyprawy, których zwykle dodajemy do mięs.

Zdjęcie: Shutterstock/Skowis-Foto Pixabay/uroburos

Kuna to drapieżny ssak z rodziny łasicowatych. Ma długie ciało i krótkie nogi, ale nie daj się zwieść jej uroczemu wyglądowi. Zwierzę to może wyrządzić znaczne szkody w samochodach, strychach i garażach. Kuny są najbardziej aktywne nocą, a ich obecność można rozpoznać po uszkodzeniach, nieprzyjemnym zapachu oznaczania terytorium oraz po resztkach pożywienia lub padliny. Jak się tego pozbyć?

Prosty trik na odstraszenie kun. Zwykle używasz tej przyprawy do mięsa

Kuna jest bardzo wrażliwa i wrażliwa na węch, dlatego aby ją odstraszyć warto zastosować domowe sposoby, które pozwolą zwierzęciu trzymać się z daleka od naszej posesji. Jeśli masz problem z nieproszonym gościem, użyj gałązek ostrej papryki. Zwykle używa się ich do przyprawiania mięsa, ale tym razem należy je umieścić w garażu lub innym miejscu, w którym żyje kuna.

Ostry zapach tej przyprawy sprawi, że ten „zwierzak” nie będzie chciał przebywać w jego pobliżu. Nie zapominajmy jednak o ich regularnej wymianie, gdyż z biegiem czasu ulegają one procesowi starzenia i tracą intensywny aromat. Zamiast pieprzu można także użyć ręcznika zamoczonego w olejku miętowym.

Jak pozbyć się kuny? Domowe sposoby są bezpieczne dla zwierząt

Innym sposobem na zniechęcenie kun, jest pozostawienie kłębków sierści psa lub kota. Kuna jest zwierzęciem terytorialnym i gdy poczuje zapach innego drapieżnika, z pewnością szybko odejdzie. Lokalizacja też może być pomocna Kostki toaletowe, których silny zapach odstraszy zwierzęta. Pamiętaj, że kunie nie wolno krzywdzić. Jeśli domowe sposoby nie pomogą, zdobądź żywą pułapkę. Przymocuj go w rękawiczkach (aby nie pozostawić nieprzyjemnego zapachu) i włóż przynętę np. jajko. Zwabiona przez jedzenie kuna wejdzie do środka i będziesz mógł ją wypuścić w inne miejsce poza domem.

Redakcja Pasja w Tobie.

Powiązane artykuły:

Doświadczeni kierowcy robią to od lat. Zwłaszcza przed wakacjami

Domowy odmrażacz do szkła za ułamek ceny. Błyskawicznie usuwa szron

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *