Sensacyjny poród na Florydzie. Na świecie jest tylko kilka egzemplarzy

Sensacyjne narodziny w amerykańskim rezerwacie gadów. W kurorcie Gatorland na Florydzie przyszedł na świat niezwykle rzadki biały aligator. Jak podkreśla dyrekcja parku, nowonarodzony aligator jest jednym z siedmiu zwierząt tego typu na świecie. Ośrodek szuka dla niego imienia.

Zdjęcie: Shutterstock/Nissa Mateo

Aligatory leucystyczne są najrzadszą odmianą genetyczną aligatora amerykańskiego. Charakteryzują się białą skórą, której kolor wynika z braku melaniny. Oznacza to, że nie mogą długo przebywać na słońcu, gdyż łatwo się przypalają. Chociaż aligatory leucystyczne są podobne do albinosówcharakteryzują się całkowitym brakiem pigmentu i niebieskimi oczami. Do niedawna na świecie odnotowano jedynie sześć osobników tego typu. Obecnie jest ich siedem, ponieważ w ośrodku dla gadów Gatorland na Florydzie wykluł się całkowicie biały aligator.

Sensacyjny poród na Florydzie. Wykluł się rzadki aligator

Centrum Gatorland ogłosiło w oświadczeniu, że nowonarodzony aligator jest samicą. Ma 49 centymetrów długości i waży 96 gramów. Jej brat wykluł się w podobnym czasie co ona, ale nie był obdarzony rzadkimi cechami genetycznymi i przypomina zwykłego aligatora.

Podkreśla to kierownictwo ośrodka narodziny aligatora to niezwykłe wydarzenie. Odkąd 36 lat temu na bagnach Luizjany odkryto gniazdo aligatorów leucystycznych, jest to pierwszy raz, kiedy takie zwierzę urodziło się w niewoli.

To prawdopodobnie największe wydarzenie, jakie miało miejsce nie tylko w świecie aligatorów, ale także w świecie gadów.

„To po prostu niespotykane”

– powiedział prezes parku Mark McHugh dziennikowi Orlando Sentinel.

Sensacyjny poród na Florydzie. Rzadki gad szuka imienia

Obecnie aligator można zobaczyć jedynie na filmach i zdjęciach udostępnionych przez park „Gatorland”. Kierownictwo ośrodka podkreśla, że ​​ze względu na swoją wyjątkowość niezwykle uważnie monitoruje jego zdrowie i rozwój. Aktualne prognozy mówią, że gad zostanie udostępniony zwiedzającym w swoim wybiegu w pierwszych miesiącach 2024 roku.

Do tego czasu aligator prawdopodobnie będzie miał imię. O pomoc w tej sprawie zwrócono się do społeczeństwa. Sugestie można publikować w komentarzach w mediach społecznościowych Gatorland.

Redakcja Pasja w Tobie.

Powiązane artykuły:

Niezwykły rekin z głębi filipińskiej plaży. Skrywał tajemnicę

W Meksyku znaleźli niezwykłego potwora morskiego z rozwidlonym językiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *