Czy twój kot śpi w tym miejscu? Ma dla Ciebie ważną wiadomość

Czy ma znaczenie gdzie śpi nasz kot? Okazało się, że tak! Co więcej, może nam powiedzieć nie tylko o jej preferencjach, ale także o tym, czy nas lubi. Jeśli Twój pupil śpi w tych miejscach, to znak, że mu na Tobie zależy.

Foto: Shutterstock/Sharomka

Niedawno pisaliśmy o tym, czy ważne jest, w jakiej pozycji śpi nasz kot i co to mówi o jej samopoczuciu. Jak się jednak okazało, nie tylko lokalizacja, ale także miejsce, w którym śpi nasz pupil, może nam wiele powiedzieć.

Dlaczego kot wybiera te miejsca do spania? Jest ku temu dobry powód

Na popularnym profilu na Instagramie „ringodanyan” pojawił się film, w którym autor wyjaśnia: co to znaczy, że nasz kot lubi spać w określonych miejscach w naszym domu.

Jak się okazuje, jest to oznaka dbałości o naszego pupila. Koty mają stosunkowo płytki tryb uśpienia. Około trzy czwarte czasu snu spędzamy na drzemce, podczas którego pomimo odpoczynku pozostają przytomni. To im to umożliwia szybko reagować w przypadku zagrożenia. To znaczy że kot śpi w niektórych miejscach, aby nas chronić.

Koty mają silny instynkt ochronny. Oznacza to, że żyją w grupie i między sobą chronić przed niebezpieczeństwem. To samo tyczy się ich właścicieli. Wiele zachowań kotów, które uważamy za urocze, jest po prostu przejawem ich instynktu obronnego.

Czy twój kot śpi w tych miejscach? To znaczy, że chce cię chronić

Autorka filmu wskazała w swoim poście trzy takie miejsca. Oni są pierwsi drzwi wejściowe do domu. Koty śpiące przy drzwiach najprawdopodobniej chcą chronić mieszkańców przed niebezpieczeństwami z zewnątrz.

Są na drugim miejscu drzwi do łazienki. Koty nie lubią wody, a ze względu na prysznic lub wannę, uważają łazienkę za najniebezpieczniejsze pomieszczenie w całym domu. Jeśli widzisz swojego kota leżącego przy drzwiach łazienki lub w pobliżu prysznica, kiedy bierzesz prysznic lub kąpiesz się, oznacza to, że kot obserwuje, czy dzieje się z tobą coś złego.

Według autora koty mają silny instynkt ochronny, często śpią u naszych stóp. Koty doskonale wiedzą, że głęboki sen jest bezbronny. Śpiąc blisko człowieka, koty okazują mu troskę, ale także zaufanie i miłość.

Foto: Shutterstock/Alena Ozerova

Dlaczego kot lubi spać obok nas? To on najczęściej wybiera nasze stopy

Jednak ochrona nie jest jedynym powodem, dla którego koty lubią spać u stóp swoich właścicieli. Kolejna ważna sprawa powodem jest upał i potrzeba kontaktu z człowiekiem. Kot śpiący obok człowieka czuje się bezpiecznie i może czerpać ciepło ze swojego ciała.

Dochodzi do tego głębokie przekonanie kota, że ​​łóżko i leżąca na nim osoba należą tylko do niego. Nie zapominaj, że koty również lubią mieć kontrolę.

Redakcja Pasja w Tobie.

Powiązane artykuły:

Działa na kota jak prześcieradło na byka. Sprawdzone metody zabezpieczania choinki

Najlepsi przyjaciele kotów. Koty mają bzika na punkcie tych roślin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *