Domowy olejek czosnkowy leczy żylaki. Naucz się z niego korzystać

Żylaki są nieprzyjemne nie tylko ze względów estetycznych, ale czasami ze względu na ból stanowią nieprzyjemne ograniczenie naszego codziennego życia. Nadal można coś z tym zrobić.

Żylaki to nie tylko problem estetyczny

Żylaki są fachowo nazywane żylakami. Ten nieprzyjemny problem estetyczny często potrafi nas zniechęcić do pójścia w cieplejsze dni w szorty czy spódnice. Wstydzimy się swoich nóg i wybieramy inne ubrania nawet wtedy, gdy chcemy się odświeżyć.

Żylaki to nie tylko wada estetyczna urody. Jest to problem zdrowotny, którego zdecydowanie nie powinniśmy ignorować. Ich zapalenie może prowadzić do zakrzepicy. Fakt ten stwierdza na przykład lekarz Rebecca Marmor, który zajmuje się żylakami.

Leczenie kremami i chirurgia

Nie ma powodu do paniki. Jeśli zaobserwujesz pojawienie się żylaków także na kończynach, podejmij działania. Sięgnij po specjalne maści, które złagodzą obolałe stopy i przyniosą ulgę w bólu i napięciu. Innym sposobem na pomoc jest noszenie pończoch uciskowych. W poważniejszych przypadkach problem żylaków rozwiązuje się za pomocą operacji. Ale nawet zwykły składnik kuchenny może ci pomóc.

Naturalny środek, który mamy w kuchni

Z pewnością słyszałeś już o wpływie czosnku na nasze zdrowie. Jest naturalnym i bardzo silnym antybiotykiem o działaniu przeciwpasożytniczym i przeciwwirusowym. Czosnek usuwa z organizmu grzyby i niechciane patogeny. Dzięki zawartej w nim substancji przeciwzapalnej, allicynie, dba o cały szereg procesów dezynfekcyjnych w naszym organizmie. Typowy ostry aromat jest wyraźnym wskaźnikiem, że czosnek jest świeży i gotowy do pomocy.

Zdjęcie: Shutterstock

Czosnek przeciw zakrzepicy

Wykazano, że allicynę można stosować w leczeniu miażdżycy, czy też w przypadku konieczności obniżenia wysokiego ciśnienia krwi. Badania pokazują, że allicynę można również stosować w leczeniu żylaków. Działanie przeciwzakrzepowe można uzyskać poprzez wewnętrzne zastosowanie czosnku, regularne spożywanie tego naturalnego źródła zdrowia lub jego kompresowanie.

Okład czosnkowy

Okład czosnkowy przygotowuje się przez zmieszanie rozgniecionego czosnku z oliwą. To właśnie olej potrafi zmiękczyć czosnek, dzięki czemu nie uszkodzi on naszej skóry. Użyj okładu czosnkowego na żylaki, namaszczając dotknięty obszar okładem i przykrywając go folią. Pozostaw tak na pół godziny, a następnie usuń kompres.

Dla lepszego wchłaniania można także dodać odrobinę soku pomarańczowego. Zapewnia to lepsze wchłanianie czosnku do żył.

Zdjęcie: Shutterstock, źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *